Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Kolejka linowa w Alanyi
Opublikowane 15 Grudnia 2017 roku
agata.bromberek

Otwarta pod koniec sierpnia tego roku kolejka linowa w Alanyi jest urzeczywistnieniem 30-letnich marzeń władz miasta. Prezentuje się bardzo efektownie! Kolejkę wybudowała turecka firma, która podobne inwestycje zrealizowała w wielu innych miastach w Turcji.

Gdzie znajduje się kolejka linowa w Alanyi?

Start i meta kolejki znajdują się przy Jaskini Damlataş, na samym początku Plaży Kleopatry (patrząc od centrum miasta). Bardzo blisko naszego biura :) Pokierujemy Was, jeśli do nas wpadniecie i o nią zapytacie :)

Przejazd kolejką linową w Alanyi - cena

Przejazd kolejką linową w górę i w dół kosztuje 18 lir (około 18 złotych). Można nią jeździć od 9.00 do 23.00 przez cały rok. Warto wjechać na wzgórze na przykład rano, pozwiedzać zamek i historyczne pozostałości na wzgórzu Kale (wysiada się nieopodal XIII-wiecznego meczetu i odrestaurowanych zabudowań tzw. Ehmedek), zjeść coś w jednej z klimatycznych knajpek a następnie wrócić po południu na dół :)

Wieczorem kabiny kolejki są podświetlone na niebiesko, co niesamowicie się prezentuje :)

Można też wjechać kolejką tylko w jedną stronę (tzw. one way ticket), kosztuje 10 lir i drogę powrotną przebyć pieszo. To także świetny pomysł, schodząc ze wzgórza czekają Was bowiem piękne widoki.

Przejazd kolejką to ledwo kilka minut, więc jest odpowiednia dla każdego, nawet osób z... lękiem wysokości :) Istotne, że kolejka jest bardzo cicha, nowoczesna i jedzie bez „wstrząsów”. Przejazd jest prawdziwą przyjemnością, a widoki zapierają dech w piersiach! Przygotujcie aparaty fotograficzne!

Jeśli planujesz wypoczywać w Turcji w jednym z hoteli dalej od centrum Alanyi możesz zainteresować się naszą wycieczką po Alanyi. W ramach programu, podczas czasu wolnego możesz skorzystać z przejazdu kolejką - zachęcamy!

Kliknij by przeczytać informacje o wycieczce: Alanya City Tour

Jeśli spędzacie wakacje w rejonie Kemer, można też wybrać wycieczkę na Turecki Olimp, gdzie kolejka linowa wspina się na ponad 2300 metrów n.p.m! To już prawdziwa atrakcja dla miłośników wysokich lotów!