Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
 • EN
 • RU
 • TR

Aktualna sytuacja w Turcji

Koronawirus w Turcji

Zapraszamy do lektury wpisu o sytuacji epidemiologicznej w Turcji związanej z koronawirusem: TUTAJ. Wpis jest aktualizowany na bieżąco. 

 

Bezpieczeństwo w Turcji - stan na marzec 2020

Data ostatniej aktualizacji na stronie MSZ (tutaj): 29.08.2018

Treść aktualizacji: wprowadzenie nowego formatu ostrzeżenia

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże w regiony graniczące z Syrią i Irakiem, ze względu na prowadzone na tym terenie operacje wojskowe. Na pozostałym terytorium Turcji, w tym w popularnych regionach turystycznych, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, czyli np. unikanie zbiegowisk i demonstracji. 

MSZ apeluje o rejestrowanie każdej zagranicznej podróży w systemie Odyseusz.

Jak to wygląda z naszego punktu widzenia? My, Polacy mieszkający na stałe i od lat w Turcji, możemy Wam powiedzieć, że:

 • W Alanyi, Antalyi, kurortach, miejscach turystycznych i w południowo-zachodniej Turcji jak i w Stambule, Ankarze, Izmirze itp. życie toczy się normalnie
   
 • Nie ma i nie było żadnych utrudnień ani ograniczeń w normalnym funkcjonowaniu jak i poruszaniu się po tych terenach
   
 • Zgodnie z zaleceniami MSZ odradzamy jednak podróżowanie po wschodniej części kraju jak i unikanie zgromadzeń publicznych, demonstracji, zbiegowisk
   
 • Wycieczki przebiegają bez przeszkód i nie ma żadnych ograniczeń w ich realizacji. Zarówno te organizowane przez nasze biuro, jak i inne biura podróży: zarówno te największe, jak i małe. W Turcji co roku wypoczywają bez przeszkód setki tysięcy turystów z całego świata. 
   
 • Rozumiemy Państwa obawy, strach i wątpliwości. Mimo, że sytuacja w Turcji od dawna jest stabilna, media europejskie lubią pisać o Turcji, jednak wiele informacji podawanych jest z rażącymi błędami, bez zachowania dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu, a skupiając się tylko na sensacji. Warto o tym pamiętać.
   
 • My sami, jako Polacy mieszkający na stałe w Turcji możemy tylko dodać, że Turcja jest niezwykle przyjaznym dla obcokrajowców państwem. Miejscowi są życzliwi i przyjaźni. O każdej porze dnia i nocy można się czuć tutaj bezpiecznie i spokojnie. Zapraszamy Państwa do wizyty w kraju, który podbił nasze serca :)

 

Polsko-turecki zespół biura Alanyaonline.pl

Data: 03.12.2019, Alanya