Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!
Blog
Zdrowe wakacje w Turcji
Zdrowe wakacje w Turcji - zemsta sułtana i nie tylko
Opublikowane 9 Czerwca 2023 roku
Kiedy wybieramy się na upragnione wakacje rzadko myślimy o chorowaniu. Chociaż nikt z nas nie chce urlopu spędzić w łóżku, wielu osobom wydaje się, że taka sytuacja nigdy ich nie spotka. Tymczasem nie znamy dnia, miejsca ani godziny, kiedy dopadnie nas choroba. Jak zatem przygotować się do wyjazdu do Turcji? Czy można jakoś zabezpieczyć się przed chorobami? A może chociaż zminimalizować ryzyko? Czy “zemsta sułtana” istnieje naprawdę?? Przeczytajcie nasz poradnik!
Czytaj dalej
Göbekli Tepe
Göbekli Tepe czym jest, gdzie się znajduje i z czego słynie
Opublikowane 2 Czerwca 2023 roku
Göbekli Tepe to stanowisko archeologiczne usytuowane w południowo-wschodniej Turcji niedaleko granicy z Syrią. Jego nazwa tłumaczona z języka tureckiego oznacza „wybrzuszone wzgórze”. Göbekli Tepe stanowi najstarsze znane ludzkości miejsce kultu stworzone przez człowieka!
Czytaj dalej
Meczet Sulejmana w Stambule
Meczet Sulejmana – dlaczego warto go zwiedzić?
Opublikowane 26 Maja 2023 roku
Stambuł jest niezwykle popularnym tureckim miastem, metropolią zamieszkaną przez niemal 16 mln ludzi. Miejscem łączącym Europę z Azją Mniejszą. Mieszanką kultur, nowoczesności i tradycji. Burzliwe dzieje dawnego Konstantynopola sprawiły, że na jego terenie można znaleźć różnego rodzaju zabytki. Jednym z tych, które z pewnością warto zobaczyć jest Meczet Sulejmana.
Czytaj dalej
hodowla kóz w Turcji
Czym jest Kurban Bajram i kiedy wypada?
Opublikowane 19 Maja 2023 roku
W każdym kraju istnieją szczególne dni, które są uroczyście celebrowane. Niektóre są świętami narodowymi, inne religijnymi. Część ze świąt spotykana jest niemalże na całym świecie, zaś pozostała jest unikatowa i powiązana z danym miejscem. Czasami zdarza się, że obyczaje świąteczne wywołują skrajne emocje, szczególnie wśród osób o innej kulturze, gdzie nie są obchodzone. Do takowych z pewnością należy Kurban Bajram
Czytaj dalej
Wybory prezydenckie w Turcji
Kto wygra wybory prezydenckie w Turcji w 2023 roku?
Opublikowane 14 Maja 2023 roku
Już w dniu dzisiejszym w Turcji odbędą się wybory prezydenckie i parlamentarne. W związku z czym oczy całego świata zwrócone są w tym momencie na Turcję. Wybory postrzegane są jako jedno z najważniejszych wydarzeń 2023 roku, ponieważ wybór prezydenta przez naród wskaże w jakim kierunku zmierza dzisiejsza Turcja!
Czytaj dalej
Strona 1 z 37
pay with iyzico methods