Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Incekum najnowsze odkrycie turystyczne

Opublikowane 2 Września 2022 roku

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam rejon Riwiery Tureckiej który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających Turcję. Mowa oczywiście o Incekum. Jest to trochę niedoceniona miejscowość, natomiast ma bardzo dużo do zaoferowania. Z chęcią przybliżymy Wam lokalizację, atrakcyjne miejsca jakie warto zobaczyć i nie tylko!

Gdzie leży Incekum w Turcji?

Zacznijmy może od tego w jakim rejonie Turcji leży Incekum?

Incekum jest to stosunkowo niewielka miejscowość która mieści się na niewielkim cypelku, który jest bardzo charakterystycznym znakiem dla tego miejsca. Miejscowość leży dokładniej między dwoma najpopularniejszymi turystycznymi kurortami, Side i Alanyą, i z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością.

Piękne plaże w Incekum

Co jest charakterystyczne dla Incekum?

To bardzo ciekawe, ponieważ znakiem rozpoznawczym tego miasteczka są sosny. Lasy sosnowe które otaczają Incekum to nie tylko piękne unoszące się zapachy lasu, ale piękne krajobrazy i czyste świeże powietrze.

Incekum - Co warto zobaczyć?

Będąc na wakacjach w Incekum warto udać się w kilka miejsc.

Wielu wczasowiczów zwraca uwagę na plaże, w Incekum z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Wybierając swój wakacyjny kierunek, z pewnością warto rozważyć właśnie Incekum z uwagi na piękne i piaszczyste plaże. Plaża publiczna która się tu znajduje ma aż 1.5 kilometra, i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w najbliższej okolicy. Zresztą sama nazwa „Incekum” po turecku oznacza „drobny piasek”!

Warto również odwiedzić Narodowy Park a dokładniej: Incekum Tabiat Parki. Wiele tureckich rodzin przyjeżdża tu właśnie na rodzinne spędzanie czasu w weekend i odpoczynek, czy wspólne grillowanie. Nadmorska promenada to świetny pomysł na spacer o zachodzie słońca, i podziwianie uroków tego niewielkiego miasteczka.

Ciekawostka - Incekum jest świetnie skomunikowane

Jeżeli martwicie się o dojazd do pobliskich miejscowości, to zupełnie niepotrzebnie. Miasteczko te ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę i bez problemu dostaniecie się np. do antycznego miasta w Side, Manavgat czy Alanyi.

Morze w Incekum

Z czego słynie Incekum

Miejsce te słynie nie tylko z pięknych i piaszczystych plaż, ale i możliwości uprawiania wszelakich sportów wodnych. Dzięki idealnej głębokości morza, możecie tu spróbować nurkowania, uprawiania windsurfingu, czy pływania.

W tej niewielkiej miejscowości z pewnością nie będziecie się nudzić, z uwagi na niezliczoną liczbę restauracji, barów i knajpek w których skosztujemy tradycyjnych tureckich przysmaków w towarzystwie najpopularniejszych przebojów.

Warto dodać że Incekum świetnie sprawdzi się jako baza wypadowa do udania się na wycieczki z naszym biurem!

Plaża i morze w Incekum

W najbliższej okolicy warto wybrać się na takie wycieczki:

Gdzie najbliżej znajdują się bazary, oraz w jakie dni się odbywają?

Poniżej publikujemy Wam listę gdzie warto się udać. Turyści przebywający na wakacjach w Incekum najbliżej mają na bazar w Avsallar.

 • Alanya centrum - bazar Alanya w piątek
 • Alanya zachód - bazar Alanya we wtorek
 • Alanya dzielnica Oba - bazar w Oba - poniedziałek
 • Mahmutlar - bazar w Mahmutlar - środa, sobota
 • Tosmur - bazar w Tosmur - czwartek
 • Cikcilli- dzielnica Cikcilli - sobota
 • Konakli - Bazar w Konakli - czwartek
 • Bazar w Avsallar/Turkler - niedziela
 • Bazar w Side - sobota
 • Bazar w Okurcalar - piątek,
 • Bazar w Manavgat - poniedziałek, czwartek

Więcej przydatnych informacji o bazarach znajdziecie tutaj.

Fale na plaży w miejscowości Incekum

Jak widzicie, na tak małą miejscowość każdy znajdzie coś dla siebie, i z pewnością będzie zadowolony. Dużym plusem jest niedaleka odległość od większych miejscowości w których w pewnością nie będziecie się nudzić. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu z naszym biurem! Całą ofertę znajdziecie na naszej stronie alanyaonline.pl. Zapraszamy! :)

pay with iyzico methods