Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Bazary i zakupy w Turcji - szaleństwo zakupów
Opublikowane 6 Października 2017 roku
agata.bromberek
Owoce na bazarze w Turcji
Zaszalej na tureckim targu

Targ, czyli bazar (po turecku: „pazar”) to turecka tradycja. W każdym mieście i niemal każdej wiosce bazary odbywają się co najmniej raz w tygodniu. W centrum Alanyi najsłynniejszy bazar odbywa się w piątki, w drugiej części miasta we wtorki. Poniżej zobacz listę wszystkich bazarów w konkretne dni tygodnia. Odwiedź ten bazar, który jest najbliżej Twojej okolicy i cieszę się lokalnym folklorem i świetnymi cenami.

Bazary trwają od rana do wieczora. Poza przyjemnym spacerem między alejkami, cieszeniem oczu kolorami, zapachami i smakami, można posłuchać jak nawołują klientów sprzedawcy, żartując i przekrzykując się nawzajem. Na bazarze warto kupić: przyprawy, pamiątki, orzeszki i bakalie, a także pyszne świeże owoce i warzywa. Co prawda nie namawiamy do zakupu podróbek markowej odzieży, ale gwarantujemy, że będzie w czym wybierać :)

Kupując artykuły spożywcze na bazarze, zawsze smakujcie, wybierajcie. Nie kupujcie tureckich słodyczy w foliowanych pudełkach, do których nie możecie zajrzeć. Można wtedy trafić niestety na słodycze przeterminowane, twarde. Nie będą przypominały słynnych tureckich smakołyków.

W centrum Alanyi znajduje się świetny market Şekerciler (czyt. szekerdżiler) - sprzedają tam przyprawy, słodycze, chałwę, orzeszki, herbatę i kawę bardzo dobrej jakości - w podobnej cenie co na bazarach. Kupując coś na wagę można tam poprosić o zapakowanie w pudełko lub zafoliowanie próżniowo (np. orzeszków) by zachowały świeżość aż do Państwa powrotu do Polski. Ceny w tego typu marketach nie podlegają targowaniu (można też płacić w obcej walucie np. euro i kartą)!

Bazary tureckie - w jakie dni tygodnia?

Alanya centrum - bazar Alanya w piątek
Alanya zachód - bazar Alanya we wtorek
Alanya dzielnica Oba - bazar w Oba, poniedziałek
Mahmutlar - bazar w Mahmutlar - środa, sobota
Tosmur - bazar w Tosmur, czwartek
Konakli - Bazar w Konakli, środa
Bazar w Avsallar/Turkler - niedziela
Bazar w Side - sobota
Bazar w Okurcalar - piątek
Bazar w Manavgat - poniedziałek, czwartek

Jeśli interesują was bazary w Alanyi, to w tym wpisie znajdziecie więcej informacji na ich temat. Poznacie ich dokładną lokalizację oraz dni, w których najlepiej je odwiedzić. No i oczywiście informacje o tym, co warto na nich kupić.

Udanych zakupów! Przypominamy, że najsłynniejszy bazar w Alanyi możecie odwiedzić podczas naszej wycieczki Alanya City Tour & Bazar. Zapraszamy do rezerwacji!