Wycieczka w skrócie zwana "K.A.S." to bardzo dobra propozycja dla całej rodziny! Jej nazwa to skrót nazw trzech zwiedzanych miast: 

Wycieczka Kurşunlu, Aspendos i Side z Alanya

Turcja to historia, kultura, piękne widoki... I taki jest program naszej wycieczki. A jednocześnie to bliska odległość i niedługa jazda z hotelu - to połączenie które Wam się spodoba. Nasza wycieczka do Kurşunlu, Aspendos i Side to szansa na zobaczenie największych atrakcji regionu starożytnej Pamfilii (rejonu między Side a Antalyą). 

 

Wycieczka K.A.S. z Alanya

Najpierw urokliwe, położone nad brzegiem morza antyczne miasteczko Side, gdzie odwiedzicie malowniczy port, zobaczcie słynną Świątynię Apollina, i pospacerujecie krętymi uliczkami między starymi domkami i kawiarenkami. Side niegdyś było znaczącym ośrodkiem handlu niewolnikami. Przespacerujemy się pomiędzy pozostałościami antycznego miasteczka, dojdziemy do portu gdzie znajduje się słynna Świątynia Apollina

Wycieczka do teatr antyczny Aspendos z Alanya

Następnym przystankiem będzie największy i najlepiej zachowany w Azji Mniejszej teatr antyczny Aspendos i leżące nieopodal akwedukty. Teatr zbudowany został w czasach rzymskich a czynny jest do… dzisiaj! 
Jest to jeden z największych  i najlepiej zachowanych teatrów w Turcji. Mogło zmieścić się w nim 15-20 tys. widzów! Co roku latem odbywa się tu znany na całym świecie Festiwal Opery i Baletu. W teatrze Aspendos panuje doskonała akustyka, dzięki której można oglądać spektakle bez żadnego wzmocnienia nawet w ostatnim rzędzie! 

Wodospady Kurşunlu 

Nasz program wycieczki do K.A.S. z Alanya obejmuje również klimatyczny i kojący park krajobrazowy z wodospadami Kurşunlu, gdzie w cieniu i chłodzie będzie można nacieszyć się pięknem wodospadów, a nawet przejść bezpośrednio "za" wodospad.

 

Wycieczka fakultatywna Kurşunlu, Aspendos i Side w programie biura podróży Alanya Online bez "przymusowych" wizyt w sklepach!

Obejrzyj nasz filmik z wycieczki fakultatywnej do Kurşunlu, Aspendos i Side tutaj! 

 

 

 

 • Dzień rozpoczyna wizyta w niewielkim ale uroczym miasteczku Side
 • Będzie także około godzina czasu wolnego. 
 • Drugi punkt to teatr w Aspendos. 
 • Ostatnim punktem jest wizyta w robiącym wrażenie Parku Narodowym Kurşunlu, 

Dni wyjazdu

Poniedziałek

Trasa

Miasto antyczne Side - Teatr Aspendos – Wodospady Kurşunlu

Wliczone w cenę

 • Transfer, 
 • Ubezpieczenie, 
 • Bilety wstępu do Aspendos i wodospadów, 
 • Obiad (bez napojów)
 • Polska grupa i polski przewodnik 

Dodatkowo płatne

 • Napoje do obiadu, 
 • Zakupy podczas postojów (np. pamiątki).

Co zabrać

Ochrona przeciwsłoneczna, wygodne obuwie (nie musi być pełne) do spacerów "za wodospad".

Uwagi

Wycieczka bez pływania - kostiumy kąpielowe niepotrzebne ;)
Zobacz podobne wycieczki
Wróć do pełnej oferty
Napisz do nas