Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!
Blog
różne rodzaje burka
Burek przepis na turecki przysmak
Opublikowane 10 Marca 2023 roku
Burek to popularna turecka potrawa wykonana z bardzo cienkiego ciasta zwanego yufka. Nadziewa się je farszem mięsnym, serowym lub warzywnym. Istnieje bardzo wiele rodzajów burka, np. z uwagi na kształt potrawy lub zastosowany farsz. Niezależnie od wybranego wariantu wszystkie wypieki łączy znakomity smak!
Czytaj dalej
Adana kebab
Turecka potrawa, która jest najpopularniejsza i dlaczego?
Opublikowane 3 Marca 2023 roku
Z pewnością wiecie, że kuchnia turecka uważana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaka potrawa w Turcji jest najpopularniejsza i co sprawia, że jest najchętniej wybierana spośród wielu dostępnych dań? Zapraszamy do przeczytania najnowszego wpisu, który pomoże rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.
Czytaj dalej
widok na zamek
Co wpływa na popularność Aspendos w Turcji?
Opublikowane 24 Lutego 2023 roku
Zastanawialiście się jakie są rzymskie teatry leżą na terenie Turcji? A może, jesteście ciekawi gdzie znajduje się Aspendos oraz co ma Nam do zaoferowania? Zapraszamy do najnowszego wpisu, gdzie odpowiemy Wam na te i inne pytania. Zapraszamy!
Czytaj dalej
zdjęcie zniszczonego domu
Jak powstają trzęsienia ziemii? Jak obecnie wygląda sytuacja w Turcji?
Opublikowane 9 Lutego 2023 roku
W obliczu wydarzeń jakie miały miejsca w ostatnich dni w Turcji, chcemy przybliżyć Wam temat trzęsień ziemii. W tym wpisie odpowiemy między innymi w jaki sposób powstają, oraz jakie tereny są szczególnie narażone. Zapraszamy!
Czytaj dalej
zdjęcie mostu Stambuł
Gdzie jest cieśnina Bosfor i jakie ma znaczenie?
Opublikowane 13 Stycznia 2023 roku
Jeśli zastanawialiście się kiedyś jaką funkcję spełnia cieśnina Bosfor? A może jesteście ciekawi jak obecnie wygląda, i czy jest to miejsce warte zobaczenia? Opowiemy Wam dzisiaj trochę historii związanej z tym miejscem! Zapraszamy. 
Czytaj dalej
Strona 4 z 37
pay with iyzico methods