Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!
Blog
Wspaniałe Stulecie
Meryem Uzerli turecka aktorka serialu Wspaniałe Stulecie
Opublikowane 12 Maja 2023 roku
Czasami w życiu aktorów pojawiają się role, które ich definiują i są nierozerwalnie kojarzone z daną postacią. Można przypuszczać, że dla Meryem Uzerli była to rola sułtanki Hürrem. Udział we „Wspaniałym Stuleciu” zapewnił aktorce ogromną popularność, ale z drugiej strony okazał się także brzemienny w skutkach dla jej zdrowia. Jesteście ciekawi jak obecnie wygląda życie prywatne i zawodowe aktorki po zakończeniu produkcji serialu? Przeczytajcie najnowszy wpis na blogu.
Czytaj dalej
czy do Turcji potrzebny jest paszport
Czy do Turcji potrzebny jest paszport?
Opublikowane 5 Maja 2023 roku
Macie już wykupiony wyjazd na wymarzone wakacje! Myślami jesteście na plaży w Alanyi napawając się widokiem błękitnej wody oraz słońca. Ale, ale...zanim wybierzecie się w podróż koniecznie rozeznajcie jakie dokumenty należy zabrać ze sobą, aby uniknąć niechcianych niespodzianek!
Czytaj dalej
Z czego słynie Turcja
Z czego słynie Turcja?
Opublikowane 28 Kwietnia 2023 roku
Kiedy słyszymy o Turcji w pierwszej kolejności na myśl przychodzą nam wakacje, plażowanie i beztroski odpoczynek. Z Turcją kojarzą nam się również kebaby, czarna herbata, targowanie się, seriale oraz bazary. Czy wiecie jednak, że kraj ten ma dużo więcej do zaoferowania i możemy znaleźć tu wiele niezwykle ciekawych i niejednokrotnie unikatowych rzeczy? Zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego wpisu na blogu!
Czytaj dalej
sprzedawca lodów w fezie
Czy ktoś w Turcji nosi jeszcze fez?
Opublikowane 21 Kwietnia 2023 roku
Fez jest symbolem Imperium Osmańskiego, na podwalinach którego powstała obecna Turcja. Jego historia jest bardzo burzliwa. Za panowania różnych władców przeszedł on drogę od szczytu popularności do postrzegania go jako produktu zakazanego. A jak jest obecnie? Czy w Turcji wciąż nosi się fez czy raczej ma on lata świetności już za sobą?
Czytaj dalej
różne wzory szarawarów
Szarawary czyli klasyczne tureckie spodnie
Opublikowane 14 Kwietnia 2023 roku
Szarawary - rodzaj szerokich spodni charakteryzujących się obniżonym i luźnym krokiem oraz obszernymi nogawkami, często zwężanymi na końcach. Są niezwykle wygodne, ponieważ nie krępują ruchów podczas chodzenia czy kucania. Szarawary to nieodłączna część kultury tureckiej od czasów Imperium Osmańskiego. Czy obecnie ten fason spodni wciąż jest tak populany i chętnie noszony? Czy zakładając szarawary w Turcji narazimy się na śmieszność, docinki czy wręcz przeciwnie? Zapraszamy do przeczytania nowego wpisu na blogu.
Czytaj dalej
Strona 2 z 37
pay with iyzico methods