Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!
Blog
Owoce morza w Turcji, których można spróbować na wakacjach
Opublikowane 25 Lutego 2022 roku
Turcja to kraj dla miłośników jedzenia i poznawania nowych smaków. Kuchnia turecka jest bardzo bogata, różnorodność dań sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fani mięsa będą zadowoleni z degustacji różnych rodzajów kebabów lub zwykłej grillowanej baraniny, wegetarianie będą mogli znaleźć szeroki wybór dań bezmięsnych od placków „gozleme” po warzywny gulasz w specjalnym glinianym naczyniu a także zwolennicy owoców morza znajdą tutaj swój raj.
Czytaj dalej
Jak wygląda typowe, tureckie śniadanie?
Opublikowane 18 Lutego 2022 roku
Idealny kraj dla miłośników śniadań. Być w Turcji i nie spróbować tradycyjnego tureckiego śniadania to grzech! Mówimy rzecz jasna o prawdziwym tureckim śniadaniu a nie o takim, który jest serwowany w hotelowych restauracjach w wersji otwartego bufetu. Jesteście gotowi na wpis który zagwarantuje, że od razu za burczy Wam w brzuchu?
Czytaj dalej
Jakie morza otaczają Turcję?
Opublikowane 11 Lutego 2022 roku
We wcześniejszych wpisach na naszym blogu pisaliśmy już o wyjątkowym położeniu Turcji pod kątem geograficznym i geopolitycznym.  Dziś chcielibyśmy skupić się na jednym szczególnym elemencie, który wyróżnia Wasz ulubiony wakacyjny kierunek i sprawia, że cieszy się taką popularnością wśród turystów. Wielu z Was nie wyobraża sobie wakacji bez morza, a Turcję otaczają aż CZTERY MORZA!
Czytaj dalej
Jaką walutę zabrać do Turcji
Jaką walutę zabrać do Turcji? - Waluta w Turcji - Waluta na wakacje w Turcji
Opublikowane 7 Lutego 2022 roku
W Turcji można płacić prawie każdą walutą: w kurortach ceny są podane w euro, dolarach, a czasem nawet i funtach. Jeśli zamierzacie robić dużo drobnych zakupów i spacerować po mieście na własną rękę, najlepsza waluta w Turcji to tureckie liry...
Czytaj dalej
Aktualne ceny w Turcji (sklepy, restauracje, alkohol, pamiątki, transport)
Opublikowane 7 Lutego 2022 roku
Jak przygotować się na wakacje pod względem finansowym? Jakich cen możemy się spodziewać lecąc do Turcji? Każdy turysta wybierając się na wakacje zastanawia się, ile pieniędzy ma ze sobą zabrać. Ile kosztować mogą podstawowe artykuły spożywcze, kosmetyczne, ubrania, alkohol albo wakacyjne pamiątki, a także jakie są koszty posiłków w restauracjach. Trudno cokolwiek powiedzieć, gdyż istnieją dwie grupy turystów.
Czytaj dalej
Strona 3 z 28
pay with iyzico methods