Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Antalya

Antalya to stolica województwa o tej samej nazwie i największe miasto Riwiery Tureckiej. Według najświeższych danych miasto zamieszkuje już niemal 2,5 miliona ludzi! To nowoczesne, prężne tureckie miasto. W pierwszej kolejności Antalya kojarzona jest dzięki lotnisku. Lotnisko w Antalyi to 3 nowoczesne terminale, które obsługują ponad 25 mln podróżnych rocznie! O Antalyi głośno było także przy okazji Światowej Wystawy Expo w 2016 roku, po której została piękna wieża widokowa, park botaniczny i nowoczesne linie tramwajowe.

Sama Antalya oferuje jednak dużo więcej. To przede wszystkim długa historia, przepiękne zabytki pozostałe z czasów rzymskich, urokliwa odrestaurowana starówka, malowniczy port. Przyjemnie zgubić się gdzieś w zaułkach i podziwiać przy okazji miejskie życie tego tureckiego miasta. Ważnymi punktami poza historycznym centrum są m.in. Aquarium, Festiwal Piaskowych Rzeźb, Park Miniatur, wodospady Duden i Karpuz Kaldiran.

Wakacje w Antalyi można spędzić na kilka sposobów. Wielu indywidualnych podróżników wybiera klimatyczne hoteliki położone na terenie wspomnianej starówki, czyli Kaleiçi. Z kolei na zorganizowane wczasy można wybrać jedną z dzielnic Antalyi: Konyaalti po stronie wschodniej, z pięknym widokiem na góry Taurus, albo Lara na zachodzie, bliżej lotniska.

Antalya to raj także dla miłośników zakupów. Jest tu obfitość galerii handlowych, outletów, jak i małych sklepików w centrum miasta, nie wspominając już o bazarkach na starówce. Miasto też znane jest z corocznego festiwalu filmowego, który nosi nazwę Złotej Pomarańczy. Odwiedzają je wtedy gwiazdy kina zarówno tureckiego, jak i światowe gwiazdy.

Wyszukaj
Wyczyść
Czas trwania
WyczyśćKategorie
Wyczyść

Udogodnienia
Wyczyść
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Pamukkale Express
Wtorek, Czwartek, Sobota
Jednodniowa
59 €
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Alanya City Tour
Wtorek, Piątek
Jednodniowa
49 €
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Kapadocja 2 dni
Środa, Niedziela
Dwudniowa
109 €
POLSKI PRZEWODNIK
Antalya & Aquarium
Poniedziałek
Jednodniowa
65 €
POLSKI PRZEWODNIK
Stambuł 1 dzień (samolotem)
Jednodniowa
189 €
POLSKI PRZEWODNIK
Demre Myra Kekova
Poniedziałek
Jednodniowa
55 €
Stambuł 2 dni (samolotem)
Dwudniowa
199 €
POLSKI PRZEWODNIK
Lawendowa Wioska i Jezioro Salda
Piątek
Jednodniowa
49 €
Nie możesz znaleźć wycieczki, która Cię interesuje?

Skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy rozwiązanie