Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Turcja pożar. Aktualna sytuacja dotycząca pożarów w Turcji (2021)

Opublikowane 9 Sierpnia 2021 roku

Aktualna sytuacja w Turcji w związku z pożarami 

W związku z trwającymi w rejonie Manavgat pierwszymi od 10 lat tak ogromnymi pożarami chcielibyśmy poinformować, że rejony turystyczne zostały ugaszone a turyści są bezpieczni, a ich wakacje przebiegają bez przeszkód.

Pożary rozprzestrzeniły się tak szybko z powodu silnego wiatru zwanego "poyraz" i wysokich upałów, gdyż miesiąc lipiec jest jednym z najgorętszych miesięcy w sezonie letnim. Dotknięte są głównie obszary wiejskie, lasy, uprawy.

Również wiele mniejszych biznesów, domów, zakładów pracy, zostało poszkodowanych przez pożar, nie mówiąc już o skutkach w środowisku naturalnym (las, zwierzęta).

Nasz żal z powodu tej katastrofy jest ogromny. Wiemy, że sytuacja zostaje już stopniowo opanowana dzięki ogromnemu zaangażowaniu tureckich służb i pomocy z zewnątrz.

Powietrze w wielu regionach jest już czyste. Specyficzny dym wciąż się pojawią, częściowo jest on wynikiem parowania ziemi po akcji ratowniczej (ochładzanie ziemi).

Rozumiemy, że wiele z Was ma teraz sporo obaw czy wybierać się do Turcji, jednak regiony turystyczne są bezpieczne, turystom nic nie zagraża. Rozważcie fakt, że Turcy potrzebować teraz będą turystów, aby odbudować straty nie tylko po pandemii, ale także po tych strasznych pożarach.

Czy w Alanyi jest zagrożenie tym pożarem?

Siedziba naszego biura AlanyaOnline znajduję się w samym centrum kurortu turystycznego ALANYA. W żaden sposób w Alanyi nie zostaliśmy dotknięci pożarami szalejącymi regionie Manavgat. Niebo jest czyste, bez dymu, w powietrzu nie unosi się popiół ani zapach spalenizny a turyści dalej korzystają z wakacji! Gdyby nie media społecznościowe to nie wiedzieliby nic o pożarach w Turcji.

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda obecnie Alanya to możecie oglądać ten region przez kamerki na żywo usytuowane w różnych miejscach. Poniżej dodaje linki: https://www.alanya.bel.tr/kameralar

Ps. Polskich turystów przebywających w rejonach dotkniętych pożarami bardzo prosimy o rejestrowanie swojej podróży w systemie Odyseusz: https://odyseusz.msz.gov.pl/Home/RegisterTravel

Pamiętajcie, że zawsze służymy pomocą i informacją poprzez e-mailFacebook czy czat na naszej stronie. Zapraszamy też do dołączenia do grupy FB: "Turcja bez tabu i stresu z AlanyaOnline", gdzie turyści dzielą się z nami jak wygląda obecna sytuacja po pożarze w miejscach (kurortach) w których przebywają.

Także zapraszamy na nasz, gdzie znajdują się wszystkie informacje o Turcji a także o naszych wycieczkach:

Uwaga!

Ogromna prośba do naszych turystów. Prosimy o dokonywanie rezerwacji najpóźniej 3 dni przed wycieczką. Jest to bardzo ważne w sezonie letnim ponieważ rezerwując wycieczki na ostatnią chwilę należy liczyć się z brakiem dostępnych miejsc. Z góry dziękujemy! :)

pay with iyzico methods