Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Kanion Sapadere - perełka gór Taurus

Opublikowane 2 Września 2018 roku
alanya.biuro

Kanion Sapadere - perełka gór Taurus

Kanion Sapadere - perełka gór TaurusCzy kiedykolwiek marzyliście o tym, aby połączyć wakacje nad morzem z wyprawą w góry? A najlepiej jednego dnia móc wybrać się zarówno nad morze, jak i w góry?
W Polsce niestety nie jest to możliwe ze względu na odległość, która jest zbyt duża do pokonania jednego dnia. Z pomocą w tej kwestii przychodzi do nas Turcja, która może nam zaoferować i góry i morze w niewielkiej od siebie odległości.
Ciągnące się przez 1500 km, wpadające do morza góry, których najwyższy szczyt ma aż 5165m to Góry Taurus. Znajdują się w niewielkiej odległości od Alanyi i to one są przyczyną tak wysokiej wilgotności w mieście. Dlaczego? Alanya otoczona z jednej strony górami, a z drugiej morzem nie ma jak pozbywać się wilgotnego powietrza, czego efektem jest wysoki wskaźnik poziomu wilgotności, który czasem przekracza nawet 80%!

kanion sapadere wycieczka

Kanion Sapadere - perełka gór Taurus

Mimo, iż w Turcji spacery po górach nie są popularne, a szlaków do wędrówek tutaj nie spotkamy, chcemy pokazać Wam tureckie góry. W ofercie naszego biura możecie znaleźć wycieczkę do prawdziwej perełki,  Gór Taurus, długo ukrywanej przed światem, którą jest Kanion Sapadere. Zlokalizowany w niewielkiej wiosce o tej samej nazwie dopiero niedawno stał się atrakcją turystyczną. Kanion Sapadere ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Obok orzeźwiającego górskiego powierza i chłodnej, czystej wody, która służy do picia mieszkańcom okolicznych wiosek są to oczywiście cudowne widoki!

Spacer przez kanion o długości około 350 m, to spacer po specjalnych podestach, co gwarantuje nam, iż nie zmokniemy :). Wzdłuż „drogi” oraz na końcu kanionu przygotowane są miejsca do kąpieli w wodzie, której temperatura ma zaledwie 12 stopni, więc to atrakcja zdecydowanie dla odważnych! Zalecamy, aby podczas spaceru kanionem spojrzeć także w górę. Ukaże się nam mały, ale cieszący oko wodospad zwany Latającym Wodospadem. 

Podczas naszej wycieczki zabierzemy Was także do cudownie oświetlonej Jaskini Krasnoludków. Jest to jaskinia krasowa,  której zachowane formy sklane datować możemy na ok. 10 tysięcy lat. Według legendy ukrywał się w niej pewien karzeł, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Na pewno zrobi na Was ogromne wrażenie!Jaskinia i Kanion to nie jedyne atrakcje, które zapewniamy podczas naszej wycieczki do Kanionu Sapadere. Zwiedzimy także wiejski meczet oraz domek, w którym zobaczymy zabytkowe młyny i narzędzia do produkcji jedwabiu. Po drodze, w górach zatrzymujemy się w punkcie widokowym, gdzie będziecie mogli zrobić zdjęcia. Gwarantujemy, że będa naprawde udane.

Wycieczka odbywa się w wersji polskojęzycznej, kiedy poruszamy się klimatyzowanym minibusem (zobacz detale wycieczki), albo w wersji anglojęzycznej - międzynarodowej, kiedy zwiedzamy dużymi jeepami typu Land Rover. Wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada!

pay with iyzico methods