Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Pogoda w Alanyi we wrześniu
Opublikowane 3 Września 2018 roku

Pogoda w Alanyi we wrześniu

Pogoda w Alanyi we wrześniu

Wrzesień w Alanyi to w dalszym ciągu słońce i ponad trzydziestostopniowe temperatury.
Dla mieszkańców Alanyi to dalej miesiąc, w którym trzeba szukać cienia, a najcieplejsze godziny spędzać w domu lub pracy – w miejscu klimatyzowanym. Turystom natomiast miasto w dalszym ciągu gwarantuje około 30 stopniowe upały, które w połączeniu z temperaturą wody Morza Śródziemnego da nam naprawdę niesamowite wakacje. Temperatura wody to bowiem około 24°C .


Wrześniowa Alanya różni się od tej, którą możemy spotkać w lipcu czy w sierpniu. Turyści to głównie studenci i osoby, których dzieci nie chodzą do szkoły. O wiele milej spędza się również wieczory w Alanyi. Można się wtedy delektować lampką wina siedząc na balkonie lub w restauracji nad brzegiem morza bez nieprzyjemnego uczucia gorąca. Gorąco oczywiście pozostaje, jednak nie jest już tak dokuczliwe jak w lipcu i sierpniu.

Planowane temperatury we wrześniu w Alanyi:

Według powyższych prognoz temperatura w Alanyi oscylować ma w granicach 30°C. Na podstawie własnych doświadczeń możemy powiedzieć, że faktycznie na początku miesiąca spotkamy upały 30°C, a nawet 35°C... jednak druga połowa września to zazwyczaj 27-28°C. Alanijska jesień jest naprawdę niezwykła bowiem niewiele różni się od lata, dni zaczynają być krótsze, słońce wschodzi przed 7, a zachodzi około 19. Turcy mówią nawet, że w Alanyi nie ma jesieni. Jest tylko wiosna i lato :). Podczas, gdy w lipcu i sierpniu opady są prawie niemożliwe, we wrześniu średnio mamy dwa dni w miesiącu, w których może nas spotkać deszcz. Średnie, miesięczne opady to ok. 20mm, czyli w dalszym ciągu niewiele.

Tureckie wycieczki we wrześniu:


Oczywiście wszystkie z naszych wycieczek odbywają się we wrześniu normalnie.

Nasze doświadczenie mówi, że we wrześniu przyjeżdża do Turcji więcej turystów zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem.

Mamy dla Was naszą rekomendację wrześniową. Wycieczkę do Demre – miejscowości, w której urodził się święty Mikołaj, podczas której będziecie mogli zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy morza Śródziemnego. Podczas wycieczki czeka Was także rejs po zatopionym mieście Kekova.

Zapraszamy!