Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Jakiej pogody możemy spodziewać się we wrześniu?

Opublikowane 3 Czerwca 2022 roku
alanya.biuro

Pogoda w Alanyi we wrześniu

 

Czy wiecie, że? Wrzesień w Alanyi to w dalszym ciągu słońce i ponad trzydziestostopniowe temperatury?  Dla mieszkańców Alanyi to dalej miesiąc, w którym trzeba szukać cienia, a najcieplejsze godziny spędzać w domu lub pracy – w miejscu klimatyzowanym. Turystom natomiast miasto w dalszym ciągu gwarantuje około 30 stopniowe upały, które w połączeniu z temperaturą wody Morza Śródziemnego da nam naprawdę niesamowite wakacje. Temperatura wody to bowiem około 24°C .

Zdjęcie Alanya

Wrześniowa Alanya różni się od tej, którą możemy spotkać w lipcu czy w sierpniu. Turyści to głównie studenci i osoby, których dzieci nie chodzą do szkoły. O wiele milej spędza się również wieczory w Alanyi. Można się wtedy delektować lampką wina siedząc na balkonie lub w restauracji nad brzegiem morza bez nieprzyjemnego uczucia gorąca. Gorąco oczywiście pozostaje, jednak nie jest już tak dokuczliwe jak w lipcu i sierpniu.

Przewidywane temperatury we wrześniu w Alanyi:

Według powyższych prognoz temperatura w Alanyi oscylować ma w granicach 30°C. Na podstawie własnych doświadczeń możemy powiedzieć, że faktycznie na początku miesiąca spotkamy upały 30°C, a nawet 35°C... jednak druga połowa września to zazwyczaj 27-28°C. Alanijska jesień jest naprawdę niezwykła bowiem niewiele różni się od lata, dni zaczynają być krótsze, słońce wschodzi przed 7, a zachodzi około 19. Turcy mówią nawet, że w Alanyi nie ma jesieni. Jest tylko wiosna i lato :). Podczas, gdy w lipcu i sierpniu opady są prawie niemożliwe, we wrześniu średnio mamy dwa dni w miesiącu, w których może nas spotkać deszcz. Średnie, miesięczne opady to ok. 20mm, czyli w dalszym ciągu niewiele.

Tureckie wycieczki we wrześniu:

Oczywiście wszystkie z naszych wycieczek odbywają się we wrześniu normalnie.

Nasze doświadczenie mówi, że we wrześniu przyjeżdża do Turcji więcej turystów zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem.

Mamy dla Was naszą rekomendację wrześniową. Wycieczkę do Demre – miejscowości, w której urodził się święty Mikołaj, podczas której będziecie mogli zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy morza Śródziemnego. Podczas wycieczki czeka Was także rejs po zatopionym mieście Kekova. Tutaj znajdziecie link do wycieczki : https://alanyaonline.pl/wycieczka/demre-myra-kekova-130.xhtml

Zapraszamy!

pay with iyzico methods