Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Sapadere Kanion - cud natury

Opublikowane 5 Czerwca 2022 roku

Sapadere - cud natury 

Wycieczka do pięknego kanionu nieopodal Alanyi to jedna z niewielu okazji, aby udać się w góry Taurus i oddalić się od morza nie żałując swojej decyzji nawet przez chwilę. Zapraszamy do relacji z naszej wycieczki z polskim przewodnikiem.

Jedziemy w góry!

Pierwszym etapem wycieczki jest standardowo odbiór z hoteli, w zależności od tego gdzie mieszkamy bus odbierze nas między godziną 8:00 a 10:00. Z samej Alanyi do pierwszego postoju jakim jest przepiękny punkt widokowy jest około pół godziny drogi. Nie jest to długi przystanek, spędzamy tam od 5 do 10 minut, tak aby każdy mógł spokojnie sobie zrobić zdjęcia, nacieszyć się widokiem i dla chętnych można wypróbować echo, które w tych okolicach odbija dźwięk doskonale.

Jaskinia Krasnoludów

Kolejnym punktem, wycieczki zanim dotrzemy do upragnionego kanionu jest Jaskinia Krasnoludów zwana również Jaskinią Tęczową. W tym celu udajemy się krętymi drogami ku górze. Dla niektórych turystów sama trasa jest już nie lada atrakcją ze względu na piękne widoki. Na parkingu przy kładce, o długości około 170 metrów prowadzącej do jaskini, mamy piękną panoramę z widokiem na góry. Wszędzie te góry - można powiedzieć, ale widok jest taki piękny, że nie można mieć go dosyć i co kawałek widzimy góry z innej równie uroczej perspektywy.