Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Pogoda w Alanyi w październiku
Opublikowane 26 Września 2018 roku

Pogoda w Alanyi w październiku

Pogoda w Alanyi w październiku

Podczas, gdy październik w Polsce oznacza chłód, częste deszcze i nierzadko zmusza nas do założenia czapki i szalika, w Alanyi w dalszym ciągu mamy “lato w pełni”. Średnia temperatura w tym miesiącu to bowiem 25 stopni. Warto wspomnieć jednak, że słońce w październiku zachodzi dość szybko bo około osiemnastej, podczas gdy wschodzi przed siódmą. Daje nam to jednak odpowiedni czas na to, aby poleżeć na plaży. Przyjemności plażowaniu doda fakt, iż temperatura wody w Morzu Śródziemnym to 24 stopnie!Wyjazd do Alanyi w październiku jest świetną opcją dla każdego, komu w Polsce brakuje ciepła - to nie podlega wątpliwości, jednak należy pamiętać, że w Alanyi także może spotkać nas deszcz. Szczególnie, w drugiej połowie miesiąca. Średnio w październiku mamy sześć dni deszczowych, jednak są to bardzo krótkotrwałe deszcze, które przynoszą ochłodzenie. Zachęcamy Was do spakowania ze sobą cieplejszej bluzy lub sweterka i długich spodni, ponieważ wieczory oraz poranki są chłodniejsze i jeśli lubicie spędzać wieczory w restauracji lub na balkonie coś cieplejszego może się przydać.

A co z wycieczkami w Turcji w październiku?


W październiku w Alanyi w dalszym ciągu przebywa dużo turystów, co oczywiście skutkuje tym, iż niemal każda z naszych wycieczek odbywa się normalnie. Zachęcamy do śmiałego dokonywania rezerwacji. :)
Jednak w temacie pogody warto wspomnieć o naszych trzech „dalekich” wycieczkach.
1. Wycieczka do Stambułu – zarówno poranki jak i wieczory w tym mieście bywają chłodne, a w ciągu dnia temperatura wynosi około 20 stopni. Wybierając się na wycieczkę do Stambułu zachęcamy do spakowania kurtki, długich spodni i wygodnych butów! Dzień w tym mieście będzie naprawdę intensywny!
2. Wycieczka do Kapadocji – księżycowa kraina położona jest w centralnej Turcji, gdzie klimat jest zupełnie inny. Nasi turyści często porównują pogodę w Kapadocji do pogody w Polsce.  październiku jest tam około 16 stopni, więc przyda się coś cieplejszego na narzucenia na siebie. Przyda się także na drogę. Jadąc do Kapadocji zatrzymujemy się bowiem w Górach Taurus na śniadanie, a tam poranki bywają naprawdę chłodne.
3. Wycieczka do Pamukkale – klimat panujący w prowincji Denizli, gdzie znajduje się Pamukkale jest bardzo zbliżony do tego w Alanyi. W ciągu dnia, w pażdzierniku możemy spodziewać się tak około 25 stopniowych temperatur. Polecamy Wam zabrać coś siepłego na drogę... podobnie jak podczas wycieczki do Kapadocji, przejeżdżać będziemy przez Góry Taurus, gdzie klimat jest zupełnie inny. Cieplejsza bluza lub sweter w zupełności wystarczą.

Gwarantujemy, że polubicie „jesienną Turcję”. Zapraszamy!!!