Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Pamukkale basen Kleopatry czy warto go odwiedzić?

Opublikowane 18 Listopada 2022 roku

Pamukkale basen Kleopatry

Podczas wyboru kierunku wakacyjnego, z pewnością zastanawiacie się jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć. Temat Pamukkale poruszaliśmy na naszym blogu już kilka razy, natomiast dzisiaj skupimy się na samym basenie Kleopatry. Odpowiemy między innymi na pytania, dlaczego warto odwiedzić te miejsce, jakie właściwości ma woda termalna, oraz jaka historia wiąże się z tym miejscem 

O tym gdzie znajduje się Pamukkale pisaliśmy już wcześniej. Warto zajrzeć do tego wpisu chociażby dlatego aby zapoznać się z atrakcjami tego miejsca, oraz dlaczego warto tam pojechać właśnie z Nami!  

Słów klika o wapiennych tarasach w Pamukkale

Jak większość z nas już wie, wapienne tarasy zostały stworzone przez naturę, i aktualnie zostały wpisane do  ochrony Unesco w 1988 roku. Dzięki podjętej decyzji, możemy do dzisiaj podziwiać te dzieło natury i obserwować zmiany tam zachodzące.   

Podczas wycieczki do “Bawełnianego Zamku” - to dosłowne tłumaczenie słowa Pamukkale, punktem który odwiedzamy podczas naszej wycieczki do oczywiście Basen Kleopatry.  

 Wapienne tarasy w Pamukkale

Gdzie dokładnie leży basen Kleopatry? 

Baseny są położone dokładnie na terenie miasta Hierapolis, a dokładniej pomiędzy Muzeum Archeologicznym a Świątynią Apollina.  Podczas kąpieli w basenie Kleopatry możemy dostrzec ogromne kolumny, które zdobiły to miejsce przed trzęsieniem ziemii, które miało miejsce w VII wieku p.e.  

Od tamtego czasu kolumny “zdobią” te miejsce, i urozmaicają kąpiel. Nie ma co ukrywać, że prócz pięknych widoków woda ma niezwykle ważne dla zdrowia właściwości uzdrawiające, ale o tym za chwile.  

Kolumny w basenie Kleopatry

Według legendy, która jest związana z tym miejscem, mówi się, że w basenie kąpała się sama Kleopatra (stąd między innymi nazwa basenów). Legenda głosi, że do Hierapolis przyjeżdżała właśnie egipska piękność, która bardzo chętnie korzystała z kąpieli w wodach termalnych, i dzięki temu utrzymywała piękny wygląd i zdrową skórę.  

Ciekawi jesteście jaką temperaturę ma woda? Możemy Wam powiedzieć, że aż 36 stopni i bogata jest w wiele minerałów które mają dobroczynnych właściwości dla naszego ciała i organizmu. 

Baseny zostały również podzielone na dwie części, a dokładniej część głębsza i bardziej płytka. Obie są przeznaczone do użytku, i posiadają takie same właściwości lecznice.  

Skoro mowa już o właściwościach jakie posiadają wody termalne, to mówi się, że wody odmładzają aż o 10 lat! 😊  

turyści w basenie Kleopatry

A tak poważnie, to zachęcamy do kąpieli w wodach termalnych.

Na co pomagają kąpiele w wodach termalnych w Pamukkale?

Z kąpieli powinny skorzystać przede wszystkim osoby z chorobami skórnymi, reumatycznymi, zaburzeniami trawienia, czy nawet z chorobami układu krążenia. Mówi się, że woda termalna działa również na różne choroby oczu, ale także poprawia PH naszej skóry, i oczyszcza. Picie wody z termalnego źródła pomaga także przy wrzodach żołądka a nawet przy problemach z trawieniem.  

Związki mineralne zawarte w wodzie, mają z pewnością dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i skórę zatem zachęcamy gorąco do kąpieli w basenach znanej egipskiej władczyni.  

Co wy myślicie o Basenie Kleopatry?

Zapytaliśmy Was na naszych mediach społecznościowych co myślicie o Basenie Kleopatry oraz czy polecacie te miejsce kolejnym odwiedzającym.  

Oto jedna z wypowiedzi Pani Sylwii: 

Basen Kleopatry... idealna chwila zapomnienia i odprężenia po zwiedzaniu Hierapolis. Bajeczna paleta kolorów, antyczne kolumny zatopione w błękicie, bardzo przyjemna temperatura wody. 

A na koniec.. według przekazów kąpiel w antycznym basenie odmładza o 10 lat.... czy ten argument wymaga dalszej rekomendacji? Gorąco polecam 

Zostało również dołączone zdjęcie, które dodajemy poniżej:  

 Basen Kleopatry, zdjęcie nadesłane przez turystkę


Jesteście ciekawi, podczas jakiej wycieczki odwiedzicie Basen Kleopatry? Już spieszymy z odpowiedzią. Jest to wycieczka do Pamukkale. Jeśli chcecie zobaczyć te piękne miejsce, i odmłodzić się o 10 lat, jest to idealna okazja! 😊 Zapraszamy na wycieczkę z Nami! Pamiętajcie, że wycieczki z biurem AlanyaOnline odbywają się cały rok! 

Do zobaczenia na wspólnej wycieczce odmładzającej 😊 

pay with iyzico methods