Rezerwując online otrzymasz 10% rabatu!
pl
  • EN
  • RU
  • TR
Majówka w Turcji
Opublikowane 11 Lutego 2019 roku
agata.bromberek

Wakacje przed wakacjami czyli majówka w Turcji 

Maj w Alanyi - pogoda w Alanyi w maju

maj w Alanyi

Pytania o pogodę w maju często kierowane są do naszego biura. Niby wydaje się, że maj powinien być słoneczny i ciepły, ale czy na pewno? Jakie ubrania zabrać? Czy na pewno maj w Alanyi to lepszy pomysł na majówkę niż urlop w naszym kraju? 

Życie pokazuje, że na weekend majowy pogoda w Alanyi i na całej Riwierze robi się nie tyle wiosenna, co już letnia. Temperatury wzrastają, a ponieważ dzień trwa coraz dłużej - jest już naprawdę ciepło i przyjemnie. Idealnie, aby skorzystać z długiego majowego weekendu. Morze także jest już odpowiednio nagrzane do kąpieli. Średnia temperatura w rejonie Alanyi w maju to 20 stopni, ale zazwyczaj jest w okolicach 25 stopni - pamiętajcie, że podajemy tu temperatury w cieniu! W słońcu na pewno będzie już gorąco :)

Minimalne temperatury w tym okresie to ok 15 stopni (w nocy lub nad ranem).

Weekend majowy w Turcji - dla kogo?

Jeśli nie lubisz upałów i parzącego w stopy gorącego piasku, jeśli lubisz aktywność na świeżym powietrzu, jeśli masz małe dzieci, jeśli kochasz zieleń i świeże powietrze, jeśli nie przeszkadza Ci lekki chłód wieczorem - koniecznie wybierz się do Turcji właśnie w maju! Pogoda na pewno Cię zachwyci. Temperatury zachęcają do spacerów, jazdy rowerem, zwiedzania, ale także wygrzewania się na plaży i kąpieli w morzu. Oczywiście pamiętajmy, aby używać filtrów ochronnych i nakrycia głowy, bo nawet to majowe słońce potrafi zafundować niemiłą niespodziankę!

Zwiedzanie i wycieczki w Turcji w weekend majowy

Majowa Turcja jest idealna do zwiedzania, szczególnie na długie trasy. Nie jest bowiem jeszcze tak gorąco, więc kilkugodzinna podróż autobusem do Kapadocji czy Pamukkale, albo całodzienne zwiedzanie Stambułu, nie będą tak wyczerpujące jak w szczycie lata. Zdecydowanie polecamy właśnie w maju wybrać się nieco dalej! Ba, przyda się wtedy zabrać cieplejsze ubrania na podróż (wystarczy wiosenna kurtka, kryte buty, długie spodnie i ciepła bluza, a nawet i cienka czapka na lot balonem w Kapadocji). A propos Kapadocji - kto widział ją w maju wie, jak potrafi wtedy zachwycać! Jest bowiem tam wtedy... zielono!

Jeśli wolicie jednak krótsze wypady, także je polecamy. Bowiem maj w Turcji to już pełen sezon, szczególnie w Alanyi i na tureckej Riwierze. Nie brakuje chętnych na wycieczki, regularnie ruszają wszystkie wycieczki z naszej oferty. Zwiedzanie Alanyi, wycieczka do Side i Aspendos, rejsy statkiem, Sapadere Kanion - dla każdego coś miłego :) 

Szczególnie rafting może być o tej porze atrakcyjny dla miłośników adrenaliny - po zimowo wiosennych opadach deszczu poziom wody w rzece w Kanionie Koprulu jest na tyle wysoki, że dostarczy niezłych wrażeń! :)

Jak więc doskonale widać, majówka w Turcji to doskonały wybór! Gorąco zapraszamy do odwiedzenia Turcji i naszego biura :)