Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Kapadocja atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Opublikowane 13 Czerwca 2021 roku

Kapadocja atrakcje tej magicznej krainy, które trzeba zobaczyć!

Kapadocja to kraina rodem z bajek. Tak wyjątkowa, że widok balonów unoszących się nad niezwykłymi formacjami skalnymi jest znany niemal każdemu i za każdym razem zapiera dech w piersiach. Miejsce to jest oblegane przez turystów spragnionych niesamowitych widoków, które uwiecznią na zdjęciach by móc przywołać wspomnienia z tej wyprawy na dłużej.

O Kapadocji powiedziano i napisano już wiele, ale postaram się dostarczyć Wam coś nowego, tak by móc oczarować tym niesamowitym rejonem.

Największe podziemne miasto

Na początek weźmiemy pod lupę czym są w ogóle te niezwykłe formacje skalne, które kształtują Kapadocję. Są to lekkie, porowate skały tufowe składające się głównie z piasku oraz pyłu wulkanicznego. Skały te są dość miękkim materiałem co umożliwiło wydrążenie w nich tuneli, a to doprowadziło do powstania podziemnych miast Kapadocji. Podziemne miasta powstawały już we wczesnej starożytności a po latach stały się najbardziej widowiskowym zabytkiem tureckim znanym na całym świecie. Jest ich około 400! Tutaj polecamy zwiedzić Derinkuyu - największe podziemne miasto w Kapadocji. 

Ogrom atrakcji dla każdego turysty - lot balonem

Kolejną atrakcją podbijającą serca turystów jest Park Narodowy Göreme. To skupisko skalnych kościołów które znajdują się na liście Dziedzictwa Kultury Unesco.

Gdybym spytała Was: Jaka byłaby pierwsza myśl pojawiająca się w głowie słysząc słowo „Kapadocja”? To z pewnością większość z Was pomyślałaby o balonach. Jest to jak najbardziej dobre skojarzenie, ponieważ rejon ten słynie właśnie z balonów unoszących się w powietrzu nad dolinami, które sprawiają że ten region posiada jeszcze więcej magii niż było można przepuszczać. Lot takim balonem jest niezapomnianym doświadczeniem. Szczerze polecam każdemu! Gdy nadciąga wschód słońca – balony, oczywiście przy sprzyjającej ku temu pogodzie, unoszą się w górę nawet do 1000 metrów wysokości.

Taki lot trwa od 45 minut do godziny więc niesamowite widoki są gwarantowane, a na dodatek na sam koniec pilot częstuje turystów kieliszkiem szampana oraz wręcza certyfikat potwierdzający uczestnictwo w locie balonem, co z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla niejednego z Was.
Pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej loty balonem odbywają się bez zmian więc szczerze zachęcam do odbycia takiej niezwykłej przygody z naszym polskim biurem podróży Alanya Online

Prawdziwa noc w Kapadocji i intensywne zwiedzanie

Nie lada atrakcją jest również uczestnictwo w prawdziwej „Nocy Kapadockiej” odbywającej się w naturalnej jaskini wyrzeźbionej w skałach tufowych. Jest to niezwykłe przeżycie na które składają się między innymi: pokaz tańców z różnych rejonów Turcji, degustacja tureckich przekąsek oraz napojów bezalkoholowych jak i alkoholowych

Kapadocja jest zdecydowanie miejscem, które powinien odwiedzić każdy turysta przybywający do Turcji. Zapewni ona każdemu niesamowite przeżycia, które pozostaną w pamięci na dłużej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dwudniowej wycieczki do Kapadocji, w której oferujemy zwiedzanie:

 

  • Muzeum Mevlany  (Klasztoru Wirujących Derwiszy) 
  • XIV-wiecznego karawanseraju Sultanhani
  • Doliny Gołębia, Doliny Mnichów oraz Doliny Wyobraźni
  • Muzeum Goreme, które znajduje się na liście UNESCO
  • Punktów panoramicznych (idealne miejsca na sesje zdjęciowe)  
  • Miasta podziemnego – Saratlı

Naszym turystom zapewniamy pełne wyżywienie i nocleg w klimatycznym hotelu 4 gwiazdkowym w Kapadocji. Natomiast Noc Kapadocka oraz Lot balonem są dodatkowo płatne dla chętnych osób. Oczywiście turyści cały czas są pod nasza opieką i mogą skupić się na świetnej zabawie. 

 

pay with iyzico methods