Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Konakli w Turcji – miejscowość na wakacje

Opublikowane 7 Stycznia 2022 roku

Kolejny kurort turystyczny w słonecznej Turcji

W 2022 roku Turcja po raz kolejny od wielu lat będzie najbardziej rozchwytywanym kierunkiem na wakacje! :)

Zdecydowaliście się na Turcję? OK ale teraz pytanie: Jaką miejscowość wybrać gdzie nie będzie „wiało nudą”? Dobrze trafiliście! Chcielibyśmy przedstawić Wam mało znany kurort turystyczny, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

Wybierając hotel na wakacje w Turcji, na pewno natknęliście się na takie nazwy kurortów nadmorskich jak: Alanya, Manavgat, Side, Belek, Antalya, Kemer. Wymienione miasta są najbardziej popularnymi kurortami wypoczynkowymi na Wybrzeżu Śródziemnomorskim ale to już zapewne wiecie!

Konaklı wakacyjna miejscówka, którą turyści dopiero odkrywają 

A czy słyszeliście może o takiej miejscowości KONAKLI?  

Na Riwierze Tureckiej znajduje się wiele mniejszych i mniej znanych przez turystów kurortów. Są to tak zwane „dzielnice” tych większych miast turystycznych tak dobrze Wam znanych. To właśnie w tych małych miejscowościach zlokalizowane są najczęściej olbrzymie, luksusowe i 5-gwiazdkowe kompleksy hotelowe. Należą do nich między innymi: Konaklı, Payallar, Türkler, Avsallar, İncekum, Okurcalar, Kızılot, Kızılağaç, Çolaklı, Lara itp.

Na samym początku chcielibyśmy napisać Wam na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania hotelu. Jeśli pójdziecie do biura podróży i przeglądając katalog z hotelami zobaczycie np: TURCJA/ RIWIERA TURECKA/ KONAKLI–ALANYA oznacza to, że hotel znajduje się w miejscowości Konakli a NIE w samym centrum wszystkim nam dobrze znanej Alanyi. W katalogu powinno być wspomniane, że hotel zlokalizowany jest w miejscowości Konakli, który jest oddalony od Alanyi o 15 km.

Większość turystów wybierając hotel, kieruje się tym, że w katalogu jest napisana Alanya i oczekują tego, że faktycznie hotel będzie na 100% w tym mieście. Po czym przylatują do Turcji i są zdezorientowani bo ich hotel nie znajduje się w samym centrum rozrywkowej Alanyi tak jak rzekomo wskazywał katalog biura podróży. Dlatego tak ważne jest aby przed każdą decyzją związaną z wyborem hotelu upewnić się gdzie w rzeczywistości znajduje się dany ośrodek wypoczynkowy!

Nie zrażajcie się jednak, jeśli Wasz hotel nie jest położny w Alanyi tylko w innym mniejszym mieście bo w Turcji istnieje bardzo dobra komunikacja między miejscowościami np. DOLMUŞ – jest to mały busik, który zbiera z przystanków w większości turystów za niewielką kwotę i dowozi ich do centrum większych miast takich jak Alanya czy Side.

Kilka słów o Konakli w Turcji

Jak już wspominaliśmy powyżej Konakli to mała i spokojna miejscowość turystyczna usytuowana na Riwierze Tureckiej. Idealnie umiejscowiona geograficznie pomiędzy Morzem Śródziemnym a górami Taurus, dodatkowym atutem jest las jodłowy, który oddziela Konakli od innych tureckich dzielnic. W 2020 roku liczba mieszkańców wynosiła 16.865 (mężczyźni 51,2% a kobiety 48,8%). Konakli jest oddalone od rozrywkowej Alanyi o 15 km, od antycznego miasta Side o 55 km a od nadmorskiej Antalyi gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko o 115 km.

Polecamy przeczytać nasz wpis na blogu: „Alanya czy Side? Gdzie warto jechać na wakacje w Turcji? " W tym wpisie dowiecie się o atutach tych dwóch słynnych kurortów oraz co warto tam zobaczyć.

Oprócz 4 i 5-gwiazdkowych hoteli w Konakli znajdziecie też niewielkie centrum handlowe z sieciowymi sklepami, wiele restauracji i butików. W okolicy zlokalizowana jest również słynna dyskoteka na świeżym powietrzu „Summer Garden”, którą odwiedzają turyści jak i lokalni mieszkańcy. Na wszelkiego rodzaju rozrywki i atrakcje polecamy jednak Alanyę - to tylko 10 minut drogi busem.

Konakli słynie z pięknych piaszczystych plaż, które zachęcają turystów do skorzystania z sportów wodnych takich jak windsurfing, skuter wodny, wodna paralotnia czy nurkowanie.

Bazar w Konakli

Najbardziej główną atrakcją w tej miejscowości jest ogromny BAZAR uwielbiany przez większą część turystów. Odbywa się w każdą ŚRODĘ! Na tym targowisku znajdziecie dojrzałe sezonowe owoce i świeże warzywa prosto od tureckich rolników a także rozmaite sery, oliwki, przyprawy, bakalie, tutejsze herbaty, słodycze oraz odzież i tekstylia.

Popularne hotele w Konakli

Przedstawiamy Wam hotele zlokalizowane w Konakli, które wybierane są w większości przez polskich turystów i cieszą się wśród nich dużą popularnością.

 • Quattro Beach Spa & Resort *****
 • Royal Garden Select ****
 • Saphir Hotel ****
 • Numa Konaktepe ****
 • Xeno Eftalia Resort ****
 • Noxinn Deluxe *****
 • Hedef Beach Resort *****
 • Dizalya Palm Garden *****
 • Miarosa Konakli Garden ****
 • Aria Resort & Spa *****
 • Club Kastalia ****
 • Tui Blue Pascha Bay ****
 • Caretta Beach *****
 • Club Dizalya ****
 • Titan Select *****
 • White City Beach ****
 • Mirador ****
 • Arancia Resort *****
 • Eftalia Marin Resort *****
 • Xafira Deluxe Resort & Spa *****

Wycieczki fakultatywne z Konakli

Alanya Online – czyli nasze Polskie Biuro Podróży w Turcji posiada bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych. Dlatego jeśli chcielibyście urozmaicić swój pobyt to zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi wycieczkami, które organizujemy z tego regionu.

Autor tekstu: Natalia Yurttaş (instagram: @natusia2307)

pay with iyzico methods