Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Pogoda w Turcji w czerwcu

Opublikowane 17 Czerwca 2019 roku

Jaka jest pogoda w Turcji w czerwcu?

Mimo, że prognozy pogody wyszukane w Internecie wskazują pogodę przypominającą bardziej tę we Władysławowie, niż nad Turecką Riwierą, to nie dajcie się oszukać! W Alanyi jest pięknie, słonecznie, idealnie i na leżakowanie i na zwiedzanie.

Idealnie, bo 30 stopni pozwala normalnie żyć. To dopiero początek upałów, które czekają na nas w sierpniu w Alanyi.

Zródło: accuweather.com

Gdy prognoza pogody w Alanyi pokazuje szare chmury, w Turcji oznacza to jedno – na 5 minut zajdzie słońce, może też odrobinę popadać – ale uwierzcie nam – to przyniesie tylko ulgę. Leżąc nad basenem poczujecie tylko lekki wiatr, nad morzem bryzę.

Jeśli planujecie wieczorny romantyczny spacer plażami Alanyi, warto zaopatrzyć się w okrycie wierzchnie, bo z morza wieje jeszcze chłodna bryza, a przecież nie chcecie zmarznąć i to w Turcji!

Alanya w czerwcu nie jest jeszcze zapełniona, jak deptak w Mıędzyzdrojach w lipcu, da się normalnie przejść, a nawet parawan na plaży by się zmieścił! Jeśli macie więc jakiekolwiek obawy pogodowe, a w głowie last minute do Turcji – pakujcie walizki i przylatujcie – nie pożałujecie!

Takie dni, jak 29 stopni i chmury są idealne na zwiedzanie – nie będziecie się męczyć i pocić. Wilgotność też nie jest jeszcze zbyt duża, to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w szczycie lata! Dlatego czerwiec jest świetny aby przyjechać na wakacje do Turcji z dziećmi, także tymi najmłodszymi. 

Warto wyruszyć poza hotel i poznać ten piękny kraj z naszymi polskimi przewodnikami. Na przykład na jednodniowe wycieczki do Pamukkale Express, K.A.S. Pamfilia, lub nie szukając daleko, na Alanya City Tour, podczas którego pokażemy Wam najważniejsze miejsca w najpopularniejszym tureckim kurorcie. Gorące dni zostawcie sobie na leżakowanie na plaży ;)

pay with iyzico methods