Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Wakacje w Turcji 2022 obostrzenia

Opublikowane 4 Czerwca 2022 roku

Wakacje w Turcji 2022 obostrzenia

Wakacje w Turcji bez paszportu, wizy, i paszportów Covidowych? Brzmi jak sen?

Zobaczcie, jak Turecki Rząd w 2022 bardzo pozytywnie zaskakuje podróżujących na tegoroczne wakacje.

Od 1 czerwca 2022, wakacje w Turcji spędzisz bez wypełnienia zbędnych formalności. Aktualnie możesz podróżować, bez wizy, paszportu, testów czy paszportów covidowych! Brzmi jak żart? Nie kochani, od środy jest to możliwe! Wjeżdżając na teren Turcji nie potrzebujesz już żadnych zaświadczeń, czy wykonywania testów. Obostrzenia dla podróżujących również zostały zniesione.

Przeglądając poranne informacje, wielu z Was nie mogło w to uwierzyć, my również! To wspaniała wiadomość i piękny prezent z okazji dnia Dziecka. Wystarczy tylko dowód osobisty i możesz lecieć na swoje wymarzone wakacje.

Niemalże dwa lata po zniesieniu obowiązku podróżowania z wizą, i dwa miesiące po zniesieniu obowiązku posiadania paszportu, stało się! Nie ukrywając jest to spora oszczędność dla osób przyjeżdzających na wakacje w Turcji 2022.

Zaoszczędzone środki możecie przeznaczyć na wakacje, lub na przykład zakup https://alanyaonline.pl/wycieczki w naszym biurze.

Pamiętacie jak pisaliśmy o tym , że 19 kwietnia został zniesiony obowiązek podróżowania za okazaniem paszportu? Tutaj dodajemy https://alanyaonline.pl/na-wakacje-do-turcji-bez-paszportu, abyście również mogli sobie przypomnieć. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi materiałami na blogu, i zaglądania na naszego instagrama oraz facebooka 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Chcielibyśmy rozwiać wszystkie wątpliwości, zatem odpowiemy na pytania które pojawiają się zdecydowanie najczęściej z Waszej strony. Oto kilka z nich. 
 

Czy muszę mieć test Covid jadąc na wakacje do Turcji?

Wjeżdżając na teren Turcji, od dnia 1 czerwca nie ma obowiązku posiada testu antygenowego, oraz PCR. Takie dokumenty nie są wymagane, oraz nie są weryfikowane na lotnikach w kraju z którego wylatujecie, oraz po przylocie do Turcji. Jest to zdecydowanie ułatwienie dla osób podróżujących na wakacje do Turcji. 
 

Czy muszę być zaszczepiony?

Nie. I to również jest bardzo dobra wiadomość. Wiele osób wykonywało szczepienie między innymi po to, aby móc udać się na wymarzone wakacje do Turcji. Obowiązek okazywania paszportu covidowego został zniesiony jakiś czas temu. Wykonane dwie dawki szczepienia zwalniały wówczas w wykonywania testu PCR lub antygenowego. Aktualnie żadne zaświadczenia, testy i szczepienia nie są wymagane. Mamy nadzieje ze to już się nie zmieni, jednakże w przypadku jakichkolwiek zmian, z pewnością Was o tym poinformujemy jako pierwsi ;) 
 

Czy maseczki w Turcji są obowiązkowe?

Aktualnie noszenie maseczek w hotelach, restauracjach, miejscach publicznych, czy środkach transportu publicznego nie jest obowiązkowe i w żaden sposób nie jest to weryfikowane. Zalecane jest aby niektóre środki ostrożności takie jak dezynfekcja rąk czy założenie maseczki zostały zachowane, np. W szpitalach, klinikach czy aptece. Wynika to jednak bardziej z ostrożności z obawy o to co działo się przez ostatnie dwa lata. Mamy natomiast nadzieje ze wkrótce wszystko wróci do normy, i zachowanie chociażby środków ostrożności nie będzie już koniecznością.
 

Czy powrót do Polski wiąże się z koniecznością robienia testu?

Testy dla osób wracających z wakacji zostały zniesione już jakiś czas temu, i to również bardzo dobra wiadomość. Przy wjeździe do Polski nie jest również sprawdzane zaświadczenie informacyjne gdzie dokładnie byliście, okazywanie negatywnego testu czy paszportu covidowego. Poprzednio brak negatywnego wyniku testu wiązało się w wieloma utrudnieniami, chociażby ze względu na obowiązkową kwarantannę. 
 
 
Mamy nadzieje ze te czasy mamy już za sobą, i podróżowanie będzie znów dostępne dla każdego i bez żadnego stresu ;)
Razem z Wami bardzo cieszymy się z udogodnień jakie powstały ze strony Tureckiego Rządu, i mamy nadzieje ze coraz więcej ludzi zdecyduje się na wakacje w Turcji. 
 
Turcja jaki kraj ma zdecydowanie dużo do zaoferowania! Kto jest ciekawy czy Turcja wraz z mieszkańcami zmieniła się po pandemii? Jesteś ciekawy czy wszystko funkcjonuje jak dawniej? 
 
Jeżeli tak, to zapraszamy serdecznie do odwiedzenia kraju słynącego z pysznej baklavy i najlepszej kawy! 

Pamiętajcie że czekamy na Was z niecierpliwością, i do zobaczenia! 😉

pay with iyzico methods