Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Jak wypełnić formularz wjazdu do Turcji z kodem HES. Instruktaż krok po kroku

Opublikowane 29 Października 2021 roku

Zasady, które musisz spełnić przed wakacjami w Turcji

Większość z Was z pewnością wie co należy zrobić przed przylotem do Turcji, gdyż zasady obowiązują już od dobrych kilku miesięcy. Sezon letni 2021 pomimo pandemii obfitował w turystów z Polski.

Co należy spełnić aby zostać wpuszczonym na pokład samolotu? Ten wpis jest przeznaczony w szczególności dla osób przylatujących do tego kraju po raz pierwszy. Pomożemy Wam w jaki szybki i łatwy sposób wypełnić obowiązkowy formularz wjazdu do Turcji, który automatycznie wygeneruje Wam kod HES.

Zanim przejdziemy do głównego tematu chcielibyśmy przypomnieć Wam że osoby, które NIE SĄ ZASZCZEPIONE PEŁNĄ DAWKĄ SZCZEPIONKI (najpóźniej 14 dni przed wyjazdem) muszą okazać:

  • negatywny wynik testu PCR wykonanego 72 godzin przed wyjazdem
  • negatywny wynik testu antygenowego wykonanego 48 godzin przed wyjazdem

To rozporządzenie ze strony Turcji weszło w życie 1 czerwca 2021 roku. Nie dotyczy dzieci PONIŻEJ 12 ROKU ŻYCIA!

Indywidualny kod HES dla każdego turysty

Kolejnym obowiązkowym warunkiem, który trzeba spełnić aby wejść na pokład samolotu bez żadnych problemów jest okazanie formularza wjazdu do Turcji „Form for Entry to Turkey” (będzie wymagany podczas odprawy na lotnisku). Ten wymóg został wprowadzony 15 marca 2021 roku.

Formularz należy wypełnić przez internet na stronie https://register.health.gov.tr/ w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą. Każdy pasażer ma obowiązek wypełnić formularz nawet dzieci!

Do czego jest potrzebny kod HES?

Gdy formularz zostanie prawidłowo wypełniony to automatycznie zostaje Wam przydzielony indywidualny kod HES, dzięki któremu służby tureckie z łatwością będą mogli skontaktować się z Wami w przypadku styczności z osobami zarażonymi przez COVID-19 podczas Waszego pobytu w Turcji.

Kod HES będzie Wam również potrzebny na terenie Turcji aby wejść do takich obiektów jak centra handlowe, lotniska, szpitale, urzędy, banki, podróżując autobusami międzymiastowymi a także przy zameldowaniu w hotelu.

Jak wypełnić formularz? Krok po kroku

Przygotujcie sobie paszport, bilet lotniczy i ZACZYNAMY!

Krok 1. Wchodzimy na stronę https://register.health.gov.tr/

Krok 2. Wybieramy język w którym chcielibyśmy wypełnić formularz. Niestety system nie posiada języka polskiego są do dyspozycji takie języki: angielski, francuski, rosyjski, hiszpański, niemiecki, włoski, arabski oraz turecki. My wybierzemy język angielski.

Krok 3. Wypełniamy wszystkie dane zgodnie z przetłumaczoną instrukcją poniżej.

Krok 4. W tym etapie wypełniamy wszystkie informację odnośnie miejsca pobytu w Turcji. Jeśli będziecie przebywali w hotelu wystarczy napisać nazwę hotelu a jeżeli będziecie przebywali w innym obiekcie mieszkalnym to należy wpisać dokładny adres. Prosimy wcisnąć "Add Adress" i przejść dalej.

Krok 5. W kolejnym kroku wybieramy kraje w których byliśmy przez ostatnie 10 dni. Jeśli przebywaliście tylko i wyłącznie w Polsce to wybieramy: Republic of Poland (POL).

Krok 6. Zbliżamy się wielkimi krokami do samego końca, teraz wystarczy tylko sprawdzić wszystkie swoje dane czy są poprawne. Jeśli tak to wciskamy „download” co oznacza pobierz. Dokument wraz z prywatnym kodem HES powinien zapisać się Wam na telefonach lub na komputerach, w zależności na jakiej elektronice wypełnialiście formularz.

Krok 7. Tak wyglądający dokument będzie Wam potrzebny przy odprawie lecąc do Turcji. Formularz można okazać w formie elektronicznej czyli na telefonie lub po prostu wydrukować.
Mamy nadzieje, że nasz instruktaż pomógł Wam i z łatwością wypełniliście formularz wjazdu do Turcji. Polecamy się na przyszłość :) Jak już będziecie w Turcji to zapraszamy serdecznie do skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które oferuje nasze polskie biuro podroży w Turcji AlanyaOnline! 
Autor tekstu: Natalia Yurttaş (instagram: @natusia2307)
pay with iyzico methods