Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Kapadocja- Podziemne miasto, w którym tętniło życie

Opublikowane 13 Listopada 2020 roku

KAPADOCJA- PODZIEMNE MIASTO, W KTÓRYM TĘTNIŁO ŻYCIE

Nie ma na świecie takiej osoby, która by nie wiedziała o istnieniu magicznej krainy zwanej KAPADOCJĄ. Jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Turcji. Na różnych portalach społecznościowych, a zwłaszcza na popularnym Instagramie, możecie znaleźć wiele zdjęć kilkudziesięciu fruwających naraz balonów, które unoszą się nad dolinami. Tak właśnie prezentuje się słynna Kapadocja! Ten historyczny region nie tylko i wyłącznie słynie z lotów balonem, lecz także z mnóstwa innych atrakcji, które ma Wam do zaoferowania, w tym około 300 kościołów wykutych w skale oraz 36 miast podziemnych zaliczanych do ósmego cudu natury.

Nasze biuro Alanya Online ma Wam do zaoferowania 2-dniową wycieczkę do tej wspaniałej krainy, zwanej Kapatukyą, czyli krainą pięknych koni. Z Nami zwiedzisz i poznasz wszystkie ciekawe miejsca w tym regionie. Każdy z Was chociaż raz w życiu powinien tam pojechać. Mimo tego że ta  wycieczka nie należy do najtańszych wycieczek fakultatywnych, a odległość może odstraszać turystów, to warto jednak pamiętać o tym, że kapadockie krajobrazy oraz przeżycia, niewątpliwie wynagrodzą Wam ewentualne trudy podróży! Jeśli myślicie, że Turcja to tylko długie piaszczyste plaże i  kurorty wypełnione turystami po brzegi, to jesteście w błędzie. Zwiedzając te magiczne miejsce z podziemnymi miastami zmienisz zdanie o Turcji.

Zacznijmy od tego co to jest ta Kapadocja i dlaczego jest taka sławna na terenie Turcji?

Kapadocja znajduje się w centralnej Anatolii. Dla wielu ludzi ten historyczny region może kojarzy się  przede wszystkim z miastami wykutymi w skałach.  Za te zjawisko odpowiedzialne są wygasłe już wulkany, przez ich aktywność oraz erozję (wiatr, deszcz, śnieg) w tufie wulkanicznej utworzyły się  księżycowe formacje jak wąwozy, klify i kotliny, a ludzie rzeźbili w nich chrześcijańskie kościoły, domy i podziemne miasta. Kapadocja to zarówno dzieło natury jak i człowieka!  Warto pamiętać, że krajobraz tego regionu powstał około 60 milionów lat temu, w wyniku ruchów górotwórczych, które stworzyły również góry Taurus.

oko proroka

Jadąc z Nami na wycieczkę do Kapadocji, gwarantujemy Wam dwa dni niezapomnianych wrażeń!

Z NAMI „Alanya Online” ZOBACZYSZ:

 • Konya –  to  jedno z najstarszych miast, które posiada dużą ilość zabytków. My będziemy zwiedzać dawny Klasztor Wirujących Derwiszy, w którym aktualnie znajduje się Muzeum.  Założycielem był Mevlana słynny mistyk i poeta.
 • XIV- wieczny karawanseraj Sultanhani –  jeden z największych spośród 120 karawanserajów znajdujących się na terenie Anatolii. To nic innego jak miejsce dla postoju karawan, z pomieszczeniami w których podróżujący mogli wypocząć. Ten zachował się w idealnym stanie, dlatego będąc w drodze, do Kapadocji warto zatrzymać się w tym miejscu.
 • Dolina zwana Gołębią – zatrzymamy się tutaj, aby podziwiać jej bajkową panoramę . Nazwa pochodzi od gołębników wykutych  w tufie wulkanicznym. Gołębie odgrywały ważną rolę w życiu  mieszkańców tego regionu, gdyż ich odchody połączone z tufem wulkanicznym i popiołem stanowią cenny nawóz w kapadockich winnicach i gospodarstwach. Wszystkie jaskinie pomalowane są na biało, żeby przyciągać więcej ptaków.
 • Muzeum Göreme –  to miejsce znajduje się na liście UNESCO. W muzeum, które jest na świeżym powietrzu są liczne kościółki (kościół św. Bazylego, kościół św. Barbary, kościół Węża, kościół Ciemny), pomieszczenia klasztorne i najlepiej zachowane freski.
 • Dolina Mnichów- Kominków Św.Szymona –  spacer pomiędzy skałami! Jeśli nadarzy się szansa będzie można spotkać na swojej drodze prawdziwych mnichów w szarych szatach z ciemnymi kapturami. Podobno sam święty Szymon ukrywał się w tych formacjach skalnych.
 • Dolina Wyobraźni i jej słynny „wielbłąd” –  to miejsce jest prawdziwym rajem dla marzycieli. Obserwując tufowe formacje każdy będzie widział zupełnie coś innego, można wyobrazić sobie dosłownie wszystko! Najbardziej znaną formacją skalną jest skała przypominająca wielbłąda.
 • Noc Kapadocka –  chętnych zapraszamy na turecki wieczór odbywający się w wulkanicznych skałach. Będzie można podziwiać tradycyjny taniec derwiszy, taniec brzucha, a także tańce weselne z ogniami i wiele innych atrakcji. Gwarantujemy wyjątkową atmosferę i muzykę na żywo!
 • Lot balonem – najbardziej wyczekiwany punkt programu przez naszych turystów. Lot balonem jest oczywiście dla chętnych, odbywa on się nad ranem, o wschodzie słońca, na wysokości nawet do 1000 metrów nad ziemią. Ta przyjemność trwa około godziny, a po wylądowaniu uczestnicy dostają symboliczne dyplomy. Możemy śmiało przyznać, że lot balonem to niezapomniane doświadczenie!
 • Słynne „Trzy Piękności” – ( jest wiele legend o tym miejscu i samej nazwie);  będziemy także  w urokliwym miejscu zwanym  „O ağacın altı” (dosłownie: pod tym drzewem). Piękne krajobrazy i drzewka szczęścia, na których wiszą oka proroka.
 • Twierdza Uçhisar – to jedna z bardziej wyrazistych i najwyższych punktów widokowych (jest 60 metrową skałą) w tym miasteczku. Z twierdzy rozpościera się widok na całą panoramę wioski oraz na Park Narodowy Göreme.
 • Podziemne miasto Saratlı – w regionie Kapadocja znajduje się wiele podziemnych miast  takich jak np: Kaymaklı oraz Derinkuyu. My natomiast będziemy zwiedzać podziemne miasteczko leżące w tureckiej wiosce Saratlı. Mieszkańcy budowali podziemne tunele po to, aby bronić się przed najeźdźcami albo przed prześladowcami chrześcijan. Legenda głosi, że w tych podziemnych korytarzach mogło ukryć się aż 10 tysięcy osób plus bydło. Bydło? Tak to prawda, w podziemiach mieszkały też zwierzęta, w środku znajdowały się nawet stajnie, cmentarze, świątynie a przede wszystkim pomieszczenia mieszkalne.

lot balonem 2

miasto kapadocja

miasto z balonami

podziemne miasto

 

Jak sami widzicie Kapadocja to magiczne miejsce! Atutami tej krainy są wyjątkowe krajobrazy oraz ciekawe historie związane z regionem. Idealne miejsce dla miłośników aktywnego zwiedzania podczas wakacji. Radzimy zabrać ze sobą dodatkową kartę pamięci :)

  Czy po przeczytaniu całego wpisu, masz ochotę wybrać się z Nami do Kapadocji? Super!  W takim razie zapraszamy do rezerwacji! 

 Wycieczka do Kapadocji z Alanyaonline.pl

pay with iyzico methods