Koszyk
PL
  • GB
  • RU
  • TR

Jaką walutę zabrać do Turcji?

W Turcji można płacić prawie każdą walutą: w kurortach ceny są podane w euro, dolarach, a czasem nawet i funtach. W supermarketach, aptekach, na bazarach, można także bez problemu użyć obcej waluty, czasem jedynie reszta zostanie Wam wydana w lokalnej walucie. Jeśli zamierzacie robić dużo drobnych zakupów i spacerować po mieście na własną rękę, najbardziej opłaca się płacić właśnie lirami. Za nasze wycieczki można oczywiście także płacić w dowolny sposób - euro, dolary, liry? Nie ma problemu!

W Turcji obowiązuje Turecka Lira (TRY).

Zachęcamy: najlepsza na zakupy jest lokalna waluta.

Obecny kurs jest bardzo korzystny dla Polaków, 1 lira to praktycznie 1 złotówka (1 TRY = 1,02 PLN ) dlatego najlepiej będzie przywieźć ze sobą liry zakupione w kantorze w Polsce, lub po prostu wymienić euro lub dolary na miejscu - także w kantorach. Wymiana najkorzystniejsza jest w kantorach oznaczonych tablicą CHANGE OFFICE, z wyświetlonymi kursami na szybach.
Pamiętajcie, żeby sprawdzić, czy została Wam wydana odpowiednia kwota!

W wielu miejscach bez obaw można też korzystać z kart płatniczych i kredytowych, oraz wypłacać pieniądze z bankomatów (niektóre maja możliwość wypłacania także euro i dolarów, takie bankomaty będą wtedy oznaczone symbolem euro i dolara).

Aktualny kurs walut w stosunku do tureckiej liry możecie sprawdzić na tureckiej stronie: https://www.doviz.com/

Napisz do nas