Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!
Galeria zdjęć

Sagalassos i Jaskinia Insuyu

Dni wyjazdu
Środa
Typ wycieczki
Jednodniowa
Przewodnik
Polski
Trasa
Alanya-Side-Belek-Antalya-Kemer-Bucak-Burdur-Ağlasun

Sagalassos i Jaskinia Insuyu – wycieczka nie tylko dla zakochanych

Niedaleko Antalyi, w regionie zwanym Krainą Jezior, znajduje się niezwykle interesujące stanowisko archeologiczne, które w 2009 roku zostało wpisane na wstępną listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położenie antycznego miasta Sagalassos w przepięknej scenerii Gór Taurus, na zboczu Akdağ na wysokości około 1600 m. n.p.m. sprawia, iż od pierwszych chwil zwiedzania jesteśmy urzeczeni otaczającym nas pięknem. Widok majestatycznych szczytów górskich wręcz zapiera dech w piersiach, a to dopiero początek...

Dla kogo dedykowana jest wycieczka?

Wycieczka z pewnością spodoba się miłośnikom historii starożytnej, pasjonatom architektury antycznej, wielbicielom przyrody oraz wszystkim turystom, którzy z nostalgią wspominają naszą wycieczkę do Pamukkale i miasta Hierapolis.

Co oferuje Sagalassos?

Sagalassos na przestrzeni wieków znajdowało się pod rządami wielu cywilizacji, jednakże zabytki oglądane obecnie, w większości pochodzą z okresu hellenistycznego i rzymskiego. Warto wspomnieć, iż jest to jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast w Anatolii!

Perełka architektury starożytnej

Na szczególną uwagę zasługuje słynna Fontanna Antoninów, która spełnia swoją funkcję do dnia dzisiejszego! Jest to prawdziwy ewenement, ponieważ żadne ze zwiedzanych do tej pory starożytnych miast nie oferowało tego typu atrakcji. Będziecie mieli okazję podziwiać spektakl spływającej z wysokości 4,5 m wody, która wypełnia basen o pojemności 81 metrów sześciennych, mieniąc się zielono-szmaragdowym kolorem. Zgodnie z legendą zakochani, którzy napiją się wody z fontanny będą darzyć się wielką miłością do końca swoich dni.

Nimfeum (antyczna fontanna) jest pokaźnych wymiarów (28 metrów długości i 9 metrów wysokości), posiada posągi przedstawiające postacie mitologii greckiej oraz liczne bogate zdobienia. Uwierzcie nam, że żadne słowa nie wyrażą wyjątkowości tego miejsca. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Gwarantujemy, że spędzicie tu dłuższą chwilę próbując uchwycić piękno zabytku w obiektywach Waszych aparatów. A przed nami wciąż wiele do zobaczenia... Na terenie miasta znajdują się aż cztery fontanny!

Zwiedzania ciąg dalszy

Jednocześnie w Sagalassos można zobaczyć bardzo dobrze zachowany targ spożywczy (Macellum), skalne grobowce, starożytny teatr z okresu rzymskiego na około 9.000 osób, łuk honoryfikacyjny, ruiny łaźni cesarskich uważanych za najstarsze na terenie Anatolii, górną i dolną Agorę, Odeon (centrum kultury), Bibliotekę z mozaikami i wiele, wiele innych zabytków...

Jaskinia Insuyu

W trakcie drugiej części programu wycieczki będziecie mieli okazję zwiedzić niezwykle ciekawą jaskinię Insuyu położoną w górach Taurus. W okresie letnim z pewnością ucieszy Was fakt, iż temperatura panująca w jej wnętrzu jest nieco niższa, co pozwoli na chwilę wytchnienia od tureckich upałów.

Jaskinia została odkryta w 1952 r. i była pierwszą tego typu atrakcją w kraju udostępnioną dla zwiedzających. Do dnia dzisiejszego jest licznie odwiedzana przez turystów, którzy mają do dyspozycji odcinek ponad 500 m długości (z około 8100 m). W trakcie spaceru będziecie mogli podziwiać m.in. stalaktyty, stalagmity  i stalagnaty o różnorakich kształtach. Ciekawe, co wypatrzy Wasze sprawne oko...

Pierwsze miasto Pizydii

Jeżeli chcielibyście zobaczyć „pierwsze miasto Pizydii” (tytuł nadany Sagalassos przez cesarza Hadriana) i ogrom oferowanych przez nie zabytków, a także zwiedzić Jaskinię Insuyu, zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej wycieczce, która prowadzona jest przez Polskiego Przewodnika. Nie tylko nacieszycie oko pięknymi widokami, odbędziecie krótką podróż do czasów starożytnych, ale także dowiecie się interesujących informacji o Turcji. Z wycieczki wrócicie z mnóstwem zdjęć, wspaniałymi wspomnieniami i kto wie... może miłością Waszego życia ;)

Program
 • Wyjazd
  Ok. 4.00/5:00 wyjazd z hoteli w kierunku Antalyi
 • Przerwa na śniadanie 
 • Przybycie do Sagalassos
  Wejście na teren kompleksu 
  Spacer z przewodnikiem
  Czas wolny z możliwością dalszego zwiedzania (ok. 2 godzin)
 • Zbiórka i przejazd do restauracji (obiad w cenie)
 • Dojazd do Jaskini Insuyu
  Zwiedzanie około 45 min
 • Powrót do hotelu
 • Planowany dojazd do hoteli (19-20.00 zależnie od hotelu)

(Podane godziny i kolejność zwiedzania podane są orientacyjnie i mogą ulec niewielkiej zmianie)

Wliczone w cenę
 • Transfer
 • Ubezpieczenie
 • Opieka polskiego i lokalnego, licencjonowanego tureckiego przewodnika
 • Klimatyzowany pojazd przystosowany do długich tras turystycznych
 • 1 x śniadanie, 1 x obiad
 • Wstęp do kompleksu Sagalassos
 • Wstęp do Biblioteki z mozaikami
 • Wizyta w Jaskini Insuyu
Nie wliczone w cenę
 • Napoje
 • Pamiątki
Co zabrać
 • wygodne obuwie
 • cieplejsze okrycie na jazdę autokarem (można je zostawić w autobusie) oraz wizytę w jaskini
 • ochrona przeciwsłoneczna
 • pieniądze
Uwagi
 1. Wycieczka odbywa się w polskiej grupie z polskim przewodnikiem!
 2. Od września pogoda może być chłodniejsza, dlatego należy mieć za sobą cieplejsze ubranie (sweter, bluza, długie spodnie, itp.)
Hotel (nie możesz znaleźć? Skontaktuj sie z nami)
dorosły (+9)
dziecko (4-8)
maluch (0-3)
Data wycieczki
Godzina zbiórki
zapłać teraz
-12%
313 zł
275 zł
zapłać teraz
-12%
313 zł
275 zł
Inni turyści kupili również
magiczna kraina Kapadocja
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Kapadocja 2 dni
Środa, Niedziela
Dwudniowa
zapłać teraz
-9%
509 zł
463 zł
NOWOŚĆ

POLSKI PRZEWODNIK
Pamukkale lot balonem i Jezioro Salda
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
Jednodniowa
zapłać teraz
-12%
313 zł
275 zł
tureckie malediwy Salda
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Pamukkale i Jezioro Salda
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota
Jednodniowa
zapłać teraz
-12%
313 zł
275 zł
BESTSELLER

POLSKI PRZEWODNIK
Kanion Tazi i antyczne Selge
Poniedziałek, Środa, Piątek
Jednodniowa
zapłać teraz
-10%
182 zł
164 zł
pay with iyzico methods