Rezerwuj i płać online a otrzymasz aż do 30% rabatu!

Prezent pod choinkę dla fana Turcji?

Opublikowane 28 Listopada 2017 roku
agata.bromberek
Powoli zaczynasz myśleć o Świętach?

Zastanawiasz się jakim prezentem na Gwiazdkę lub Mikołajki zaskoczyć fana lub fankę Turcji? Nie musisz być znawcą tematu żeby znaleźć idealny prezent. Wystarczy że... skorzystasz z naszych porad!

Prezent pod choinkę dla fana Turcji

Nasze propozycje:

Książka z tureckimi przepisami

Idealny pomysł dla miłośnika dobrego jedzenia i tureckich smakołyków. W księgarniach można znaleźć wiele książek, które zawierają tureckie przepisy. Na pewno obdarowana osoba skorzysta z wielu opisanych tam propozycji by przygotować coś pysznego w polskich warunkach!

Tureckie smakołyki

Paczka chałwy, do tego zestaw tureckich przypraw to świetny pomysł na smaczny prezent. Chałwę dostaniecie w wielu spożywczych delikatesach, a przyprawy można zamówić przez internet w tureckich sklepikach (możecie poszukać na Allegro). 

Zestaw do przygotowania kawy po turecku

Nie tylko dla fana Turcji ale także... fana dobrej kawy. Do zaparzenia prawdziwej tureckiej kawy wystarczy tygielek (cezve) i paczka drobno mielonej tureckiej kawy (np. firmy Mehmet Efendi). Nie zaszkodzi dołożyć do prezentu także malutkich malowanych filiżanek i podstawek. Wszystkie te produkty zamówicie przez internet w tureckich sklepach. Często są też do nich dokładane instrukcje, ale jeśli wolicie samodzielnie ubarwić podarunek instrukcją, skorzystajcie z tego opisu na blogu Tur-tur: Jak zaparzyć turecką kawę.

Gra "tryktrak" czyli blackgammon

Gra zwana w Turcji 'tavla' jest bardzo popularna i wielu Turków i Turczynek spędza godziny na pojedynkach przy szklance herbaty. Miłośnik Turcji który lubi spędzać czas na takich rozrywkach na pewno będzie przeszczęśliwy! Grę znajdziecie pod jedną z wymienionych nazw - w internetowych sklepach.

Turecka ceramika

Piękne malowane ręcznie miseczki ucieszą miłośnika bibelotów, a w tureckim stylu można do nich nasypać orzeszków czy pestek, i chrupać podczas oglądania tureckiego serialu... Polecamy!

Gadżety z tureckich seriali

W internecie zaroiło się od rozmaitego rodzaju souvenirów związanych ze Wspaniałym Stuleciem i czasami osmańskimi. Biżuteria stylizowana na osmańską, orientalne obrusy czy poduszki, albo standardowe gadżety z logo seriali to świetny pomysł dla maniaka tureckich serali.

Książka "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy"

Turcja. Półprzewodnik obyczajowy

Jeśli Wasz bliski fan Turcji jeszcze nie miał jej w rękach, koniecznie trzeba to nadrobić! Świetna książka o tureckich obyczajach, napisana pół żartem pół serio przez dwie mieszkające w Turcji Polki. Jedna z nich, Agata Bromberek, jest współtwórczynią naszego biura podróży Alanya Online i jeśli rezerwowaliście u nas wycieczki, na 90% mieliście z nią właśnie do czynienia! Książki można kupić w internetowym sklepiku i nawet poprosić o wysyłkę egzemplarza z autografem :) Zamów tutaj książkę, ebooka lub audiobooka.

Inne książki dla tureckiego fana

Wybierz się do księgarni i poszukaj książek tureckich autorów, może być noblista Orhan Pamuk, może być popularna pisarka Elif Safak, albo wiele innych, które obecnie tłumaczone są na polski i są dostępne w naszych księgarniach. Fan Turcji na pewno się ucieszy!

"Tureckie" szale

Szale w piękne orientalne wzory są do dostania nie tylko na tureckich bazarach, ale także w polskich sklepikach internetowych. Poszukaj szala typu "Pashmina" będzie idealny na polską zimę lub wiosnę!

Voucher na wycieczkę fakultatywną

Dlaczego nie? Jeśli wiecie, że bliski Wam fan Turcji planuje odwiedzić ten kraj w kolejnym sezonie, wystarczy zgłosić się do nas i wykupić prezentowy Voucher na określoną kwotę, np. 50, 100 euro. Obdarowana osoba będzie mogła go wykorzystać na dowolną wycieczkę (lub wycieczki) podczas pobytu w Turcji. Uważamy, że to świetny pomysł! Możesz też zamówić wybraną wycieczkę i poprosić nas o przygotowanie biletu prezentowego (bez widocznej ceny). Wycieczki przejrzycie i zamówicie na naszej stronie - tutaj: alanyaonline.pl/wycieczki
 

Udanych świątecznych zakupów!

 

pay with iyzico methods